XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W dniu 7 X 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zapałowie wzięli udział  w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Była to wspaniała okazja do oddania hołdu patronowi szkoły Janowi Pawłowi II oraz wspólnej modlitwy z przedstawicielami szkół z całej Polski. Co roku przybywamy na tę pielgrzymkę. Posiadanie za patrona św. Jana Pawła II to zaszczyt, ale i zobowiązanie. Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża z Polski jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II. Rodzinne współdziałanie daje możliwość wspólnego pogłębiania wiary, stwarza różne płaszczyzny wymiany doświadczeń i umożliwia poznawanie regionalnych kultur. Na szczycie jasnogórskiego sanktuarium w tym dniu spotkało się 190 szkół noszących imię Jana Pawła II. Tegoroczna Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbyła się pod hasłem „Nie lękajcie się”, zaczerpniętym z homilii naszego Patrona w dniu inauguracji swojego pontyfikatu. Razem z ok. 5 tysiącami młodzieży i wychowawców ze 190 szkół, którym patronuje św. Jan Paweł II,  uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez bp Henryka Tomasika. Po uroczystej Mszy świętej został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka. Nasza szkoła była dodatkowo reprezentowana przez poczet sztandarowy, który został ustawiony na wałach jasnogórskich. Sztandar naszej szkoły dumnie powiewał wśród innych. Po zakończonej celebrze wyruszyliśmy w kierunku Zapałowa i  ok. godz. 20.00 dotarliśmy przed naszą szkołę, pełni wspomnień i radości.

Udział w pielgrzymce uczy uczniów patriotyzmu, historii Polski, tradycji . Modlitwą, śpiewem a przede wszystkim naszym zachowaniem i troską o wszystko co nas otacza, daliśmy świadectwo  o nas samych.

(przygotowanie relacji z pielgrzymki E.U.)

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.