Pasowanie na czytelnika - 13 grudnia 2022 r.

Pasowanie na czytelnika rok szkolny 2022/2023

Dnia 13 XII 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. I.

Z tej okazji starsze koleżanki i koledzy z klasy V pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Lucyny Krochmalnej przygotowali inscenizację pt. „W świecie książek”, w której wcielili się w znane postacie – krasnali, książek, Wielkie Księgi zachęcając do czytania i poznawania ciekawych historii i przygód.

Uczniowie biorący udział w uroczystości  (przedszkolaki, klasy I– III) wzięli udział  w zorganizowanych zabawach i zagadkach. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat przeczytanych bajek, baśni. Również pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze o książkach  i znanych postaciach bajkowych.

Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor Ewa Uchyra pasowała uczniów  klasy I na czytelników biblioteki naszej szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali  pamiątkowe dyplomiki, zakładki do książek przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy piątej  oraz książki pt. „PIERWSZE ABECADŁO”.

Pasowanie...

Utworzono dnia 05.01.2023, 10:56