Rozwijamy zainteresowania

Przy bibliotece szkolnej działa: Koło Przyjaciół biblioteki.

Głównym celem działalności Koła jest chęć zaangażowania uczniów w pracę biblioteki szkolnej oraz usprawnienie przepływu informacji na linii biblioteka szkolna - wychowawca klasy - uczniowie.

Szkoła realizuje Program Rządowy „Książki naszych marzeń”, którego zadaniem jest promowanie czytelnictwa dzięki doposażeniu biblioteki szkolnej w nowe, ciekawe, wybrane przez uczniów książki. Uzyskano dofinansowanie z MEN w wysokości 1300,00 zł plus 325,00 zł wkładu własnego. Zorganizowano plebiscyt „Wybieramy najciekawsze książki do biblioteki”. Uczniowie składali swoje propozycje. Zakupione książki będą w różnych formach popularyzowane wśród uczniów.

Udział w programie stawia przed szkołą spełnienie 5 wymogów:

1. Konsultacje i wymiana informacji o imprezach promujących czytelnictwo z biblioteką wiejską i pedagogiczną.
  2. Zorganizowanie co najmniej dwóch wydarzeń promujących czytelnictwo z udziałem uczniów.
  3. Uwzględnienie tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci podczas zorganizowanego   przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami.
  4. Zorganizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
  5. Dostosowanie organizacji pracy bibliotek szkolnej do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez umożliwienie im wypożyczenia książek również na okres ferii zimowych i letnich.

(EU)