Biblioteka szkolna

"Książki – okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek

z pokolenia w pokolenie"

Francis Bacon

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem... Książka wszystko potrafi"

Kornel Makuszyński

Biblioteka szkolna zajmuje się gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem książek wartościowych z zakresu literatury dziecięco - młodzieżowej. Biblioteka na bieżąco zakupuje nowości książkowe, a dla nauczycieli posiada zbiory multimediów na potrzeby szkolne. Ponadto jej zadaniem jest promocja czytelnictwa poprzez imprezy: konkursy literackie, czytelnicze, wystawki, gazetki zachęcające do czytania.

W bibliotece znajduje się czytelnia, która udostępnia książki popularno - naukowe, różnego rodzaju Encyklopedie, wydawnictwa informacyjne, słowniki i czasopisma edukacyjne.

Posiadamy również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Komputery dla potrzeb uczniów i nauczycieli wraz z możliwością skorzystania z Encyklopedii Multimedialnej, słownikami języka polskiego i oczywiście dostępem do Internetu.

(EU)