CodeWeek 2020

Nasz tydzień kodowania!

październik'2020

Europe Code Week realizowany będzie na lekcjach informatyki - stacjonarnie i on-line. Podczas spotkań on-line przez komunikator Skype/ Hangouts Google uczniowie wezmą udział w prezentacji i objaśnieniu zadań problemowych rozwiązywanych przez nauczyciela. Następnie samodzielnie rozwiążą ćwiczenia udostępniając je na bieżąco prowadzącemu zajęcia i pozostałym uczestnikom.

W ramach lekcji informatyki: 1) uczniowie klas IV-VI będą kodować w wizualnym języku kodowania (Baltie, Scratch) oraz spróbują swoich sił podczas budowania i programowania robotów; 2) uczniowie klas VII-VIII będą tworzyć własne skrypty/programy w tekstowym języku programowania (Python, C++). Dodatkowo chętni uczniowie klas VI-VIII wykonają własne strony WWW używając języka znaczników. Efekty końcowe prac uczniów zostaną udostępnione dla wszystkich uczniów poprzez szkolną stronę internetową.

(przygotowanie rubryki BB)

Nasz Certyfikat