Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa w Zapałowie Szkoła Podstawowa w Zapałowie

37-544 Zapałów, Zapałów 159, tel. (16) 628-61-59

Polecam książkę

Czcionka:

Sir Steve Stevenson-„ Wypadek na wieży Eiffla”

Agata to dziewczyna obdarzona niezwykłą pamięcią i intuicją. Marzy o pisaniu książek detektywistycznych i podróżuje po świecie, aby rozwiązać najbardziej zawikłane zagadki. Towarzyszą jej zwariowany kuzyn Larry, wierny kamerdyner oraz kot Watson.

 

Holly Web- „ Marysia Rebusek”

Uratowany przez Marysię szczeniaczek szybko prowadzi ją do pierwszej sprawy. Grześ , chłopak pracujący u rzeźnika został oskarżony o kradzież. Ale Marysia jest przekonana o jego niewinności. Nadszedł czas , żeby dziewczynka udowodniła  swoje detektywistyczne zdolności i rozwiązała zagadkę zaginionych pieniędzy.

 

Małgorzata Strękowska- Zaremba- „ Filipek i rodzina”

Filipek przeżywa codziennie ekscytujące przygody. Z Filipkiem co najwyżej wpadniesz na jeszcze kilka naprawdę dobrych pomysłów.

 

„Werka rozterka” napisała Renata Opala

Zabawna i ciepła opowieść o rodzinie, przyjaźniach i zwyczajnym życiu, które potrafi być fascynującą przygodą. Werka kocha zwierzęta i piłkę nożną, jest ciekawska i ma milion pomysłów na minutę. Każda z przygód uczy ją czegoś nowego.

(EU)


„Dzienniczek zakręconej nastolatki”

Sympatyczna Joasia w swoim dzienniczku skrzętnie opisuje zabawne i zaskakujące perypetie swojej rodziny, przyjaciół i znajomych, ukazując codzienne życie zwykłej, choć zakręconej nastolatki. Znakomita lektura dla każdego, kto lubi się śmiać i wzruszać do łez.


„Czy wojna jest dla dziewczyn”

Historia Eli, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo psuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama – lekarka to już naprawdę nie mogła wyjść z pracy. Ela uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! ​A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów. 

(EU)

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny