Wystawa pamiątek

Wystawa pt. „Niepodległość”

W szkole zorganizowano wystawę w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”. W jej  przygotowanie  byli zaangażowani nauczyciele, rodzice i uczniowie lokalnej społeczności.  Zgromadzone pamiątki przeszłości ułożono w witrynach ekspozycyjnych, które zostały zakupione dzięki realizacji programu. Uczniowie przygotowali opisy do eksponatów, które zostały ułożone chronologicznie, ukazując dzieje Polski od XVIII wieku do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdjęcia, dokumenty, numizmaty, dawne wydawnictwa książek i czasopism oraz przedmioty codziennego użytku wyłożono w czterech grupach: przed rozbiorami, rozbiory, powstania oraz II Rzeczpospolita. Uczniowie w ten sposób uczyli się szacunku dla przeszłości oraz przez pryzmat eksponatów,  poznali lepiej historię ojczyzny i swoich rodzin.

(PP)

Pamiątki z naszych gablot