Spotkanie z lokalnym historykiem

W dn. 08.11.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III gościli  Panią  mgr M. Drozd, emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, zajmującego się historią Zapałowa.

Pani M. Drozd bardzo ciekawie i obrazowo przedstawiła okres I wojny światowej  i  czas odzyskania  niepodległości w Zapałowie. Wykorzystała do tego bibliografię, zdjęcia, które zgromadziła w  swoich publikacjach historycznych na ten temat. Opowiadała także,  o cmentarzach wojennych znajdujących się  w naszej okolicy. Uczniowie zadawali dużo pytań, byli rozbudzeni i zaciekawieni opowiadaniem.

Pani M. Drozd poleciła również książki Pana Jana Kucy, dyrektora SP w Mołdyczu, które opisują historię naszego regionu.  Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia i gorąco podziękowano Pani M .Drozd za historyczne opowieści i spotkanie.

(B P-M)

Spotkanie z Panią Michaliną