Narodowe Czytanie "Wesela" - 29 września 2017 r.

Dnia 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Przy stole  stylizowanym na dawny, wiejski stół weselny zasiedli czytający lektorzy: Pani dyrektor – Ewa Uchyra, przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich – Pani Urszula Koba,   nauczyciele( ks. Robert Rakoczy i Pan Paweł Pałys) i uczniowie klas gimnazjalnych( Adrian Olejarz, Mateusz Kisała , Natalia Kocaj, Wiktoria Marczewska, Alan Ożański, Wojciech Koba, Patrycja Zabłocka, Michał Tomas, Piotr Karaszewski, Karol Goś i Kacper Domański.

Zaprezentowali wybrane dialogi dramatu, a w całość  powiązały treść utworu komentarze konferansjerek  -Elizy Burek i Agnieszki Iwańczuk. Słuchaczami , oprócz uczniów, byli zaproszeni rodzice i instruktor Domu Kultury Pan Kazimierz Winiarski.

Piękny i bogaty stół weselny przygotowały matki uczniów- Panie: Ewa Bobel, Edyta Bobel i Edyta Kuc.

Nad całością czuwały polonistki Lucyna Litwin i Maria Stachurska.

(MS)

Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego