Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelnicza w naszej szkole

Działania prowadzone w trakcie realizacji Ogólnopolskiego Programu „Wielka Liga Czytelników”:

• Zgłoszenie szkoły do programu w październiku 2016r. przez koordynatora nauczyciela bibliotekarza Lucynę Krochmalną;
  • Zaprezentowanie programu w klasach I - VI szkoły podstawowej przy współpracy nauczycieli wychowawców;
  • Zapoznanie rodziców z programem przez dyrektora szkoły panią Ewę Uchyra na spotkaniu wywiadowczym, zachęcenie do współpracy;
  • Wyłonienie chętnych uczniów do wzięcia udziału w programie;
  • Realizowanie zalecanych działań.

Do programu zgłosiło się sześciu uczniów z klasy III oraz sześciu uczniów z klas IV i V. Uczniowie ci  wypożyczali książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, z rodziną. Wypełniane formularze oddawali do biblioteki, gdzie zostawały oceniane. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu było uzyskanie 10 sprawności.

Wyniki te uzyskały uczennice z klasy III: Anna Hamułka, Wiktoria Kuc, Marlena Błotniak, Amelia Antonów

oraz uczennice z klasy IV: Emilia Bobel, Sandra Hulak, z klasy V: Agata Ptymon.

Dziewczynki z kategorii kl. I – III napisały dodatkowy test klasyfikacyjny wyłaniający troje najlepszych czytelników.

Do półfinału przeszły

w kategorii klasy I – III:

- Aleksandra Kuc klasa III,

- Anna Hamułka klasa III,

- Marlena Błotniak klasa III.

w kategorii klasy IV – VI:

- Emilia Bobel klasa IV,

- Sandra Hulak klasa IV,

- Agata Prymon klasa V.

Półfinał konkursu odbył się 21 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu.

Wielka Liga Czytelników - półfinał

Utworzono dnia 07.09.2017, 11:32