Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

1.      Administrator

Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w ramach realizacji procedury rozpatrywania wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły, oddziału przedszkolnego w szkole jest  dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Zapałowie , Zapałów 159, 37-544 Zapałów

2.      Inspektor ochrony danych

Mogą się Państwo kontaktować z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem ochrony danych osobowych: Pani Celestyna Kusy Gajur, tel. 512 196 987, email ckg@tokarczykipartnerzy.pl

3.      Cel i podstawy przetwarzania

Podane dane osobowe, w zakresie wskazanym w przepisach regulujących rozpatrywanie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola (oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej)[1], będą przetwarzane w celu realizacji tego zadania.

4.      Odbiorcy danych osobowych

W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt 3 odbiorcami Państwa danych  są organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.

5. Okres przechowywania danych

Państwa dane zgromadzone  w związku z rozpatrzeniem wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych.

6.      Prawa osób, których dane dotyczą

Posiadają Państwo następujące prawa:

1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
  2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych – w przypadku gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne;
  3. prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych – w przypadku gdy:

a) osoba której dane dotyczą kwestionuje prawidłowość danych;
b) przetwarzanie jest niezgodne z prawem, a osoba, której dane dotyczą sprzeciwia się usunięciu danych, żądając w zamian ich ograniczenia;
c) Administrator nie potrzebuje już danych osobowych do celów przetwarzania, ale są one potrzebne osobom, których dane dotyczą, do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.;

4.prawo do usunięcia danych osobowych- w przypadku gdy:

a) dane przetwarzane są niezgodnie z prawem;
b) dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa;

c) osoba, której dane dotyczą wycofała zgodę na przetwarzanie danych osobowych, która jest podstawą przetwarzania danych i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania danych;

5.prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO

(na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

7.      Informacja o wymogu podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych jest wymogiem ustawowym.

8.      Informacja o zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu

Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.

9.      Przekazywanie danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych.

[1] Art.150 i 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021r. poz. 1082 z póz.zm.)

oraz   Uchwała Nr. XXXII/229/2017 Rady Gminy Wiązownica  z dnia 31 marca 2017 r .a  w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Wiązownica przyznania kryteriom określonej liczby punktów i określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

ZAŁĄCZNIKI: