Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem

Utworzono dnia 06.11.2014

Pięknie i owocnie zaczął się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Zespole Szkół w Zapałowie.

Dnia 3 czerwca 2013 r. miało tu miejsce spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Kilka tygodni wcześniej do szkolnej biblioteki zakupiono książki tego pisarza, a uczniowie podstawówki postarali się, aby poznać jak najwięcej utworów przed wizytą gościa. Czytali na wyścigi. Autor jednocześnie spotkał się z całą społecznością szkolną. Świetnie sprostał temu trudnemu zadaniu. Z młodszymi czytelnikami, przy herbatce, poważnie rozmawiał o literaturze, a gimnazjalistom zaproponował … zabawę polegającą na uważnym słuchaniu. Wszystkich zachęcił do czytania i uczulił na pracę tłumaczy literatury z innych języków. Po niecodziennej prelekcji do Pana Beręsewicza ustawiła się długa kolejka po autografy.

Sponsorem spotkania był Urząd Gminy Wiązownica.