Zespół Szkół w Zapałowie Zespół Szkół w Zapałowie

37-544 Zapałów, Zapałów 159, tel. (16) 628-61-59

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2018 r.

Utworzono dnia 05.02.2018
Czcionka:

Uczniowie naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2018r. w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Jarosławia przeszedłjuż siódmy,barwny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie nawiązywało do polskiej, bogatej tradycji jasełkowej i pozwoliło radośnie przeżywać tojedno z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. Święto przebiegło bardzo uroczyście i zawierało akcenty nawiązujące do przypadającej w tym roku, setnejrocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzem Mędrcom, zmierzającym konno i na wielbłądzie do symbolicznej szopki na rynku towarzyszylim.in. Mieszko I z Dobrawą, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Św. Królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło, Jan Kazimierz, Jan III Sobieski z Marysieńką oraz po raz pierwszy, Tadeusz Kościuszko z kosynierami i marszałek Józef Piłsudski z oddziałami rekonstrukcyjnymi. Ta ostatnia postać przypomniała nam o ważnych obchodach, które rozpoczęły się już w naszym kraju-100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były też wojska z różnych epok, policja konna, natomiast wśród zwierząt pojawiły się np. alpaka i kucyk. W orszaku szli mieszkańcy Jarosławia i podmiejskich miejscowości, uczniowie jarosławskich i okolicznych szkół, przedstawiciele różnych instytucji oraz władz samorządowych i zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kozyra Tomasz,GamracyAdrian, Kutyła Bartłomiej, Bat Tomasz, Ludwikowski Kamil, Matyaszek Anna, Pacura Oliwia, Michalak Zuzanna, Turkosz Patrycja, Luchowska Patrycja, Młynarowicz Dawid, Pacura Dominik,Pielach Szymon, Frań Kamil, którzy ubrani byli w stroje: śnieżynek, muszkieterów i żołnierzy.

W Orszaku szli także nauczyciele: p. Uchyra Ewa, p.Gołąb Marta, p.Sawczyn Beata i p.Tworek Bogusław.

(EU)

Luty 2018