Święto Patrona Szkoły -18 maja 2017 r.

Utworzono dnia 25.05.2017

Wy jesteście przyszłością świata!... Wy jesteście moją nadzieją”- Święto Szkoły w Zapałowie

18 maja 2017 r. w dniu rocznicy urodzin patrona szkoły – Jana Pawła II, w Zespole Szkół w Zapałowie odbyło się Święto Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wiązownica – Marian Jerzy Ryznar, proboszcz  ks. Władyslaw Pieniążek, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi placówki.

Po uroczystej Mszy św. w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce dalsze obchody szkolnego święta.

Na początku zabrała głos pani dyrektor Ewa Uchyra. W swoim wystąpieniu nawiązała do słów patrona o obowiązkach wychowawczych rodziców i nauczycieli, a także o podejmowaniu trudu pracy nad własnym charakterem przez młodzież. Zacytowała również słowa Ojca Świętego „Wy jesteście przyszłością świata!... Wy jesteście moją nadzieją” .  Natomiast wójt w swoim przemówieniu podkreślił, że szkoła w Zapałowie jest placówką ciągle rozwijającą się oraz dobrze współpracuje ze środowiskiem lokalnym.

Oczywiście dla upamiętnienia Jana Pawła II  dyrektor szkoły i zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicz przed pamiątkową tablicą.

Nie obyło się bez przedstawienia. Uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Jan Paweł II – pielgrzym świata, rycerz w białej szacie”. Występ nagrodzono brawami.

Dzieci i młodzież potrzebują autorytetów, dlatego warto kultywować tradycję związane z patronem szkoły.

(B W-H i MS)