Zdrowo jem, więcej wiem - oddział przedszkolny

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” w oddziale przedszkolnym

We wrześniu 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem nauczyciela mgr inż. Bożeny Pałasz- Matuły  przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu  „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Misja projektu to przywrócenie naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Program uczy pracy w grupie i zmiany stylu życia, podzielony jest na 3 etapy: jesienny, zimowy i wiosenny.

We wrześniu i październiku 2016r. zespół „Zdrowa Klasa Zerowa” zrealizował już I część etapu jesiennego„Poznajemy owoce i warzywa”, który obejmował zadania:

-zajęcia lekcyjne „Poznajemy owoce i warzywa”

- konkurs „Plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy i napojów słodzonych”

-konkurs „Strefa aktywności- najciekawsze propozycje zabaw na świeżym powietrzu”

-Forum dla Rodziców „Kolorowy talerz”

-oraz promocję wszystkich tych działań.

Do każdego zadania podjęto wiele działań takich jak:rozpoznawanie owoców i warzyw w ogrodzie i sali przedszkolnej, odwiedziny u pszczelarza, praca plastyczna” Projekt zdrowej kanapki”, wykonanie koktajlu owocowego i sałatki jarzynowej z degustacją na terenie szkoły,wystawy prac konkursowych, wybranie 10 zabaw i gier sportowych spośród proponowanych przez dzieci i rodziców, aktywny udział w tych zabawach na świeżym powietrzu.

W Ramach Forum dla Rodziców przeprowadzono 2 spotkania z prelekcją nt. zdrowego odżywiania, oraz rozdano ulotki „Kolorowy talerz” oraz „Piramida zdrowego odżywienia”. Polecono także szereg ciekawych artykułów na propagowanej stronie „aktywniepozdrowie.pl

Wszystkie działania podsumowano na apelu dla rodziców, uczniów klas I-III i przedszkola poświęconym promocji zdrowego stylu życia.Dzieci z zerówki przygotowały przedstawienie „Doktor Zdrówko” i „Witaminkowe abecadło”. Opiekun zespołu p. B. Pałasz –Matuła podsumowała zrealizowane zadania projektu i wspólnie z p. dyr. E. Uchyrą  wręczono wszystkim przedszkolakom dyplomy za prace podczas jego realizacji. Po apelu oglądano wystawy prac konkursowych „Plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy” oraz „Strefa aktywności”, przy których wykonano wspólne zdjęcia.  Na zakończenia spotkania wszystkich uczestników poczęstowano owocami.

(B P-M)

Zdrowo jem, więcej wiem - oddział przedszkolny