Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa w Zapałowie Szkoła Podstawowa w Zapałowie

37-544 Zapałów, Zapałów 159, tel. (16) 628-61-59

Wszystkie Kolory Świata - gimnazjum publiczne razem z UNICEF

Czcionka:

Wszystkie Kolory Świata w ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas zorganizowanych w szkole imprez, spotkań. Każdy z gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego,

a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Etapy projektu:

1Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze, itp.

2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3. Wystawa laleczek w szkole – prezentacja laleczek odbędzie się podczas specjalnego wydarzenia, na które dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Angoli, przekazując na ten cel darowiznę.

4. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”- każda realizująca projekt szkoła, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

AKTUALNOŚCI:

Finał Akcji "Wszystkie Kolory Świata"

Utworzono dnia 10.02.2017

Finał akcji...

Zapraszamy do pooglądania efektów naszej pracy...

 

czytaj dalej na temat: Finał Akcji "Wszystkie Kolory Świata"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny