"Zdrowe przekąski" - 11 grudnia 2017

11 grudnia 2017r.uczniowie  klasy IV   w teorii i praktyce wzbogacali  wiedzę na temat  zdrowego jedzenia.

Na stołach w pięciu grupach królowały warzywa i owoce. Były głównymi składnikami  korzystnych dla zdrowia przekąsek, sałatek i deserów. Młodymi „dietetykom”  fachowych porad kulinarnych udzielały mamy uczniów i wychowawczyni. Podczas degustacji  wszystkie  smakołyki cieszyły się dużym powodzeniem.

A były to : deska z warzywami  ułożonymi w kształcie choinki, koreczki, roladki, sałatka , kanapki z razowego pieczywa, kulki z kaszy jaglanej, deser  z owoców i jogurtu. O tym, że zajęcia przyniosły oczekiwany skutek, świadczy fakt, że nawet surowa cebula został zjedzona przez czwartoklasistów (MS).

"Zdrowe przekąski"

Utworzono dnia 20.12.2017, 14:06