"Program dla szkół"

W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy "Program dla szkół"

Poniżej zamieszczamy działania, które zostały wykonane w ramach Programu:

1) Warsztaty kulinarne pod hasłem "Zdrowa żywność" - przeprowadzone w klasie V pod opieką wychowawcy P. Marii Stachurskiej oraz chętnych rodziców - 22 listopada 2018 r.

2) Książka kulinarna ze zdrowymi przepisami przygotowana przez klasy IV i V w ramach lekcji techniki pod opieką P. B. Bartoszek - listopad 2018 r.

W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy "Program dla szkół"

Działania, których podejmujemy się w ramach programu to:

• Organizacja prac projektowych „Żyję zdrowo” (klasy IV, V oraz VI i IIA z oddziału gimnazjalnego) - grudzień 2017/styczeń 2018.
  • Wystawa żywności (klasy I-III) - grudzień 2017/styczeń 2018.
  • Warsztaty kulinarne „Zdrowe przekąski” (klasy IV i V) - grudzień 2017.

• Przygotowanie i organizacja konkursu wewnątrzszkolnego: Czytam etykietki – plakat/folder informacyjny (klasy IV-V) - luty/marzec 2018.

• Konkurs na hasło reklamowe – rymowanka nt. zdrowego stylu życia (klasy I-III) - luty/marzec 2018.

• Przygotowanie folderu/gazetki „Zdrowy styl życia” (klasy I-V oraz klasa IIA) – marzec/kwiecień 2018.

• Odwiedzamy gospodarstwo rolne „Zanim powstanie chleb” cz. 1 - przygotowujemy działki pod zasiew; zasiewamy różne zboża; oznaczamy nasze działki (klasy I-III).  Udział w produkcji przetworów mlecznych: „Jak powstaje ser i masło?” pokaz i opis; próbujemy wykonać własny ser i masło (klasy I-III) – marzec/kwiecień 2018.

• Spotkanie z pielęgniarką/dietetykiem/kucharzem (klasy I-V) – kwiecień 2018.

• Prezentacje: „Zdrowo jem…” (klasy I-III) – kwiecień 2018.

• Odwiedzamy gospodarstwo rolne „Zanim powstanie chleb” cz. 2 - jak rośnie nasze zboże; oczyszczamy nasze działki z chwastów (klasy I-III).  Warsztaty kulinarne: „Przyrządzamy sałatki owocowe i jarzynowe” (klasy I-III) – maj 2018.

• KOLOROWA SZKOŁA. Wykonanie i prezentacja plakatów „Na zdrowie” (klasy I-V) – maj/czerwiec 2018.